07.07.2010.
У суботу, 3. јула, је релизована завршна фаза истраживања балканске ендемске нефропатије у Горњем Црњелову.
Пројекат, који има за циљ откривање узрока настанка овог подмуклог обољења, је плод сарадње Медицинског факултета у Фочи и Дома здравља Бијељина. Наставак истраживања је планиран за јесен ове године, а обухватаће становнике Броца, Батковића, Остојићева, Балатуна и Велиног Села.