Дом здравља Бијељина, Српске Војске 53 +387 55 415 111
Добродошли   на званичну презентацију Дома здравља Бијељина
Претрага:   
  
ОТВОРЕНА РЕНОВИРАНА АМБУЛАНТА У ЈАЊИ
11.11.2009.
Министар здравља у Влади РС, професор др Ранко Шкрбић, заједно са Начелником општине Бијељина Мићом Мићићем и директором Дома здравља Бијељина, доктором Златком Максимовићем отворио је јуче реновирани и адаптирани објекат Дома здравља Бијељина у Јањи.

- Задовољство ми је што смо отворили адаптирани дом здравља у насељу које највећим дијелом чини повратничка популација. Искористили смо могућност кредитних средстава Свјетске банке кроз један посебан програм опремања тимова породичне медицине за цијелу РС. Тај програм подразумијева да Влада РС финансира тај пројекат са 70 одсто средстава, те да локална заједница уложи 30 одсто средстава. Овај објекат је адаптиран у рекордном року. Са амбулантама и ординацијама овај објекат ће бити идентично опремљен као и било која друга амбуланта која се опрема по овом програму. Укупно се у овом тренутку адаптира и гради 26 домова здравља. Прије мјесец дана смо са Домом здравља потписали уговор о доградњи постојећег објекта у Бијељини, а за сљедећу годину планирамо и додатна средства за изградњу нових теренских амбуланти у складу са општинским планом развоја породичне медицине на овом подручју.

Министар Шкрбић је нагласио да ово министарство континуирано ради на унапређењу и побољшању услова за рад здравствених услуга на комплетном подручју РС.

- Ми не гледамо, да ли је то источни и западни дио РС, већ пратимо спремност локалних заједница да приступе овом програму. Љубиње је међу првима ријешило овај проблем, а сада се то ради у Приједору, Новом Граду, Градишки и другим општинама. Настојимо да максимално обухватимо све општине и само у овој години предвиђено је да се утроши више од шест милиона марака за потребе 15 домова здравља широм РС.



 
Вијести
Важно обавјештење: Како се заштитити током предстојећег топлотног таласа

Стручно предавање „Периферна венска катетеризација – теорија и пракса у служби пацијената“

Предавање за запослене у ОДС "ЕЛЕКТРО-БИЈЕЉИНА" а.д. Бијељина: „Правилна припрема пацијента – кључ квалитетне лабораторијске дијагностике“

Свјетски дан свјесности о злостављању старијих особа и борбе против агеизма

Одржано стручно предавање о имунизацији

Твоје тијело, твоја снага: Како да растеш здраво и право

Поступак код уједа крпеља у педијатријској пракси: Клинички водич за амбуланту

Сачувајмо здраве осмиjехе: Одржано предавање о оралној хигијени и правилној исхрани у ПУ „Јеленко“

Одржана континуирана едукација за медицинске сестре-техничаре свих здравствених служби Дома здравља Бијељина

Одржано стручно предавање "Рехабилитација пацијената са мултиплом склерозом"


Вријеме