04.04.2009.
Дом здравља Бијељина постао власник првог мобилног мамографа у Републици Српској.
Дом здравља Бијељина постао власник првог мобилног мамографа у Републици Српској. На тај начин је омогућено да овај специфични метод дијагностике буде доступан свима. Већ је потписан уговор са Фондом здравственог осигурања Републике Српске на основу ког ће Дом здравља Бијељина вршити скрининг мамографије у цијелој републици.
Колико је све ово значајно говори и чињеница да је рак дојке најчешћи рак код жена, медјутим ако се на вријеме открије стопа излијечења је висока. Управо редовни мамографски прегледи омогућавају откривање ове болести у почетној фази.