Дом здравља Бијељина, Српске Војске 53 +387 55 415 111
Добродошли   на званичну презентацију Дома здравља Бијељина
Претрага:   
  
Епидемија хепатитиса А
04.02.2013.
Данас је у просторијама Дома здравља Бијељина одржана конференција за новинаре поводом епидемије хепатитиса А (жутице) на подручју Бијељине, којој су присуствовали директор Дома здравља Бијељина, доцент Др Златко Максимовић, начелник Хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља Др Зоран Дакић и шеф Инфектолошког одсјека Опште болнице „Свети Врачеви“ Др Александра Радојчић.

Том приликом издато је сљедеће саопштење за јавност:

Данашњу конференцију за новинаре смо организовали да бисмо јавност упознали са ситуацијом у којој се налазимо након појаве жутице у нашем граду, гдје је у претходном периоду регистровано 26 случајева обољелих од акутног вирусног хепатитиса А.

На иницијативу Дома здравља Бијељина јуче је одржан састанак на којем су били присутни градоначелник Бијељине, представник Бијељинске болнице и представници Дома здравља Бијељина. На састанку је закључено:

-          Да се јавност упозна са тренутном епидемиолошком ситуацијом и мјерама које је потребно предузети у циљу сузбијања епидемије;

-          Да санитарна инспекција пооштри санитарни надзор у предшколским и школским објектима и предузме мјере из своје надлежности;

-          Да Дом здравља Бијељина настави започету дезинфекцију предшколских и школских објеката;

-          Да се обавежу директори школских установа да побољшају хигијенске прилике у школским објектима;

-          Да Бијељинска болница у сарадњи са Заводом за микробиологију и вирусологију Бања Лука обезбиједи адекватну дијагностику.

Хигијена је једини начин да се жутица сузбије, а оно што је у оваквим приликама најважније је редовно прање руку.

Наглашавамо да ће руководство и запослени Дома здравља Бијељина наставити да предузимају све активности из свог дјелокруга на сузбијању ове заразне болести, али  апелујемо и на све друге који су одговорни и који имају релевантну улогу да заједно са нама раде на очувању здравља наших суграђана.

Истичемо да, за сада, нема мјеста паници, али је потребно схватити озбиљност ситуације.

 



 
Вијести
Стручно предавање „Периферна венска катетеризација – теорија и пракса у служби пацијената“

Предавање за запослене у ОДС "ЕЛЕКТРО-БИЈЕЉИНА" а.д. Бијељина: „Правилна припрема пацијента – кључ квалитетне лабораторијске дијагностике“

Свјетски дан свјесности о злостављању старијих особа и борбе против агеизма

Одржано стручно предавање о имунизацији

Твоје тијело, твоја снага: Како да растеш здраво и право

Поступак код уједа крпеља у педијатријској пракси: Клинички водич за амбуланту

Сачувајмо здраве осмиjехе: Одржано предавање о оралној хигијени и правилној исхрани у ПУ „Јеленко“

Одржана континуирана едукација за медицинске сестре-техничаре свих здравствених служби Дома здравља Бијељина

Одржано стручно предавање "Рехабилитација пацијената са мултиплом склерозом"

Херојска акција доктора и техничара Службе хитне медицинске помоћи Дома здравља Бијељина


Вријеме