18.03.2015.
У току је имплементација друге фазе пројекта у оквиру кога се обавља тренинг за медицинске сестре Службе породичне медицине Дома здравља Бијељина, који је уједно и први дом здравља у коме се пилотира унапријеђен модел сестринских услуга чиме се жели побољшати ниво здравствене заштите становништва.
Пројекат се реализује у три компоненете: сестринска регулатива и признавање, јачање сестринства у заједници и побољшање приступа угроженим групама становништва на примарном нивоу здравствене заштите. Пројекат се изводи у организацији невладине организације "ФАМИ БиХ", Универзитетске болнице из Женеве и Института за сестринске науке из Базела а финансијски га подржава Влада Швајцарске.